Цифрова трансформація науки в умовах Євроінтеграції

8 листопада 2022 року за сприяння НАН України, НАПН України та МОН України відбувся Круглий стіл «Цифрова трансформація науки в умовах Євроінтеграції».

Загальна кількість учасників складала понад 200. Серед них і члени Лабораторії дидактики фізики, технологій та професійної освіти: д.пед.н., проф. М.І.Садовий, д.пед.н., доц. О.М.Трифонова.

Серед доповідачів круглого столу Валерій Биков, дійсний член НАПН України, д.т.н., директор Інститут цифровізації освіти НАПН України. Він у своєму виступі наголосив, що саме людина з її освітніми і науковими запитами, потребами, цінностями та прагненнями знаходиться в центрі і є основною рушійною силою процесів цифрової трансформації науки в умовах Євроінтеграції.

В межах круглого столу функціонували чотири сесії:
Сесія 1. Цифровізація науки: від макрорівня (EOSC, GEANT, URIS, НРАТ) до мікрорівня (інституційні репозитарії, системи для узагальнення звітних даних, тощо);
Сесія 2. Національний план щодо відкритої науки: нормативно-правові акти в середньостроковій перспективі.
Сесія 3. Забезпечення відкритого доступу до дослідницької інфраструктури. Створення єдиної бази даних про результати наукової та науково-технічної діяльності / концепція державної політики розвитку е-інфраструктур / розвитку дослідницьких інфраструктур / створення єдиної бази даних про результати наукової та науково-технічної діяльності (URIS).
Сесія 4. Цифрові сервіси для науковців.